Svenska mästare

2020

 

 

Svensk Krocket singel

Thomas C Eriksson

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Krister Ekholm

Frödinge Krocketklubb

Simon Vahlberg

Golf croquet dubbel

Pål Nilsson,

Karlstad Croquet

Tomas Sandström

2019

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Tim Öhrberg

Skara Krocketsällskap

Svensk Krocket singel

Jan Svensson

Häggenäs Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Erik Svensson,

Skara Krocketsällskap

Mathias Johansson

Golf croquet dubbel

Lewis Palmer,

Trosa Krocketklubb,

Joakim Norbäck

Croquet Clubben Cuculidae

Golf croquet singel

Tomas Sandström

Karlstad Croquet

Association croquet singel

Joi Elebo

Carpe Croquetum

2018

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Thomas C Ericsson

Argus Croquet

Svensk Krocket singel

Tim Öhrberg

Skara Krocketsällskap

Svensk Krocket dubbel

Golf Croquet dubbel

Sanja Herrström,

Carpe Croquetum

Eje Elebo

Golf Croquet singel

Joakim Norbäck

Croquet Clubben Cuculidae

Association Croquet singel

Anton Varnäs

Croquet Clubben Cuculidae

2017

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Krister Ekholm

Frödinge Krocketklubb

Svensk Krocket singel

Simon Wahlberg

Frödinge Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

Golf Croquet dubbel

Malte Herrström,

Carpe Croquetum

Eje Elebo

Golf Croquet singel

Lewis Palmer

Trosa Krocketklubb

Association Croquet singel

Lewis Palmer

Trosa Krocketklubb

2016

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket singel

Thomas C Ericsson

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

Golf Croquet singel

Ulf Söderberg

Tant Emmas Krocketklubb

Association Croquet singel

Lewis Palmer

Trosa Krocketklubb

2015

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Krister Ekholm

Frödinge Krocketklubb

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Eje Elebo, Joi Elebo

Carpe Croquetum

Golf Croquet singel

Lewis Palmer

Trosa krocketklubb

Association Croquet singel

Simon Carlsson

Tant Emmas krocketklubb

2014

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Jonatan Andersson

Borås Krocketsällskap

Svensk Krocket singel

Krister Ekholm

Frödinge Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Eje Elebo,

Carpe Croquetum

Joi Elebo

Golf Croquet singel

Lewis Palmer

Trosa krocketklubb

2013

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Krister Ekholm

Frödinge Krocketklubb

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Ulf Söderberg,

Tant Emmas Krocketklubb

Simon Carlsson

2012

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket singel

Thomas C Ericsson

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Eje Elebo,

Carpe Croquetum

Joi Elebo

2011

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Stefan Nilsson

Borås Krocketsällskap

Svensk Krocket singel

Krister Ekholm

Frödinge Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Simon Carlsson,

Tant Emmas Krocketklubb

Ulf Söderberg

2010

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

Association Croquet singel

Anton Varnäs

Croquet Clubben Cuculidae

Golf Croquet singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

2009

 

 

Svensk Krocket tvåklots-singel

Jonatan Andersson

Borås Krocketsällskap

Svensk Krocket singel

Eje Elebo

Carpe Croquetum

Svensk Krocket dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

Association Croquet singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

Golf Croquet singel

Anton Varnäs

Croquet Clubben Cuculidae

2008

 

 

Svensk Krocket singel

Jonatan Andersson

Borås Krocketsällskap

Svensk Krocket dubbel

Simon Carlsson,

Tant Emmas Krocketklubb

Ulf Söderberg

Association Croquet singel

Anton Varnäs

Croquet Clubben Cuculidae

Golf Croquet singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

2007

 

 

Svensk Krocket singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Simon Carlsson,

Tant Emmas Krocketklubb

Ulf Söderberg

Association Croquet singel

Jonatan Andersson

Borås Krocketsällskap

Golf Croquet singel

Jonatan Andersson

Borås Krocketsällskap

2006

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Krister Ekholm,

Frödinge CC, Tallhagens KK

Jan-Åke Lundberg

Association Croquet singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

Golf Croquet singel

Eje Elebo

Carpe Croquetum

2005

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

Association Croquet singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

2004

 

 

Svensk Krocket singel

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

Association Croquet dubbel

Simon Wahlberg,

Frödinge Croquet Club

Krister Ekholm

2003

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Jan-Åke Lundberg,

Tallhagens Krocketklubb

Leif Palmqvist

Association Croquet singel

Jan-Åke Lundberg

Tallhagens Krocketklubb

Association Croquet dubbel

Jan-Åke Lundberg,

Tallhagens Krocketklubb

Leif Palmqvist

2002

 

 

Svensk Krocket singel

Jan-Åke Lundberg

Tallhagens Krocketklubb

Association Croquet dubbel

Jan-Åke Lundberg,

Tallhagens Krocketklubb

Leif Palmqvist

2001

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Association Croquet dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

2000

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Svensk Krocket dubbel

Micce Rylander,

Bulls Croquet

Magnus Isaksson

Association Croquet singel

Jonas Edén

Tant Emmas Krocketklubb

Association Croquet dubbel

Per Larsson,

Tant Emmas Krocketklubb

Martin Sjöstedt

1999

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

Association Croquet dubbel

Mikael Agebjörn,

Argus Croquet

Thomas C Ericsson

1998

 

 

Svensk Krocket singel

Arne Andersson

Stensö Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Arne Andersson,

Stensö Krocketklubb

Einar Nilsson

1997

 

 

Svensk Krocket singel

Jan-Åke Lundberg

Tallhagens Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Arne Andersson,

Stensö Krocketklubb

Einar Nilsson

1996

 

 

Svensk Krocket singel

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

1995

 

 

Svensk Krocket singel

Jörgen Haglund

Stensö Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Jörgen Haglund,

Stensö Krocketklubb

Peter Martinsson

1994

 

 

Svensk Krocket singel

Jan-Åke Lundberg

Tallhagens Krocketklubb

1993

 

 

Svensk Krocket singel

Jean Idh

Högantorp Krocketklubb

1992

 

 

Svensk Krocket singel

Arne Andersson

Stensö Krocketklubb

1991

 

 

Svensk Krocket singel

Thomas Bengtsson

Högantorp Krocketklubb

Svensk Krocket dubbel

Thomas Bengtsson,

Högantorp Krocketklubb

Göran Bengtsson

Fältkrocket dubbel

Jan-Åke Lundberg,

Tallhagens Krocketklubb

Alf Alfredsson

1990

 

 

Svensk Krocket singel

Jan-Åke Lundberg

Tallhagens Krocketklubb

1989

 

 

Svensk Krocket singel

Jean Idh

Högantorp Krocketklubb

1988

 

 

Svensk Krocket singel

Jean Idh

Högantorp Krocketklubb

Svensk Krocket lagtävling

genomsnitt av de tre

Stensö Krocketklubb

bästa från klubben

1987

 

 

Svensk Krocket singel

Thomas Bengtsson

Högantorp Krocketklubb

Svensk Krocket lagtävling

genomsnitt av de tre

Högantorp Krocketklubb, Lag II

bästa från klubben

1986

 

 

Svensk Krocket singel

Mats Thilén

Högantorp Krocketklubb

1985

 

 

Svensk Krocket singel

Einar Nilsson

Stensö Krocketklubb

 

 

 

19 SM-guld

 

Mikael Agebjörn

Argus Croquet

13 SM-guld

 

Simon Carlsson

Tant Emmas Krocketklubb

11 SM-guld

 

Thomas C Ericsson

Argus Croquet

10 SM-guld

 

Jan-Åke Lundberg

Tallhagens Krocketklubb

8 SM-guld

 

Krister Ekholm

Frödinge Croquet Club

7 SM-guld

 

Eje Elebo

Carpe Croquetum

6 SM-guld

 

Lewis Palmer

Trosa krocketklubb

5 SM-guld

 

Jonatan Andersson

Borås Krocketsällskap

Ulf Söderberg

Tant Emmas Krocketklubb

4 SM-guld

 

Arne Andersson

Stensö Krocketklubb

Anton Varnäs

Croquet Clubben Cuculidae

Joi Elebo

Carpe Croquetum

3 SM-guld

 

Einar Nilsson

Stensö Krocketklubb

Thomas Bengtsson

Högantorp Krocketklubb

Jean Idh

Högantorp Krocketklubb

Leif Palmqvist

Tallhagens Krocketklubb

Simon Wahlberg

Frödinge Croquet Club

2 SM-guld

 

Jörgen Haglund

Stensö Krocketklubb

Tomas Sandström

Karlstad Croquet

Tim Öhrberg

Skara Krocketsällskap

Joakim Norbäck

Croquet Clubben Cuculidae

1 SM-guld

 

Mats Thilén

Högantorp Krocketklubb

Göran Bengtsson

Högantorp Krocketklubb

Alf Alfredsson

Tallhagens Krocketklubb

Peter Martinsson

Stensö Krocketklubb

Per Larsson

Tant Emmas Krocketklubb

Martin Sjöstedt

Tant Emmas Krocketklubb

Jonas Edén

Tant Emmas Krocketklubb

Micce Rylander

Bulls Croquet

Magnus Isaksson

Bulls Croquet

Malte Herrström

Carpe Croquetum

Sanja Herrström

Carpe Croquetum

Pål Nilsson

Karlstad Croquet

Stefan Nilsson

Borås Krocketsällskap

Jan Svensson

Häggenäs Krocketklubb

Erik Svensson

Skara Krocketsällskap

Mathias Johansson

Skara Krocketsällskap

Antal SM-guld

Klubb

23

Argus Croquet

16

Tant Emmas Krocketklubb

9

Tallhagens Krocketklubb

9

Frödinge Croquet Club

8

Stensö Krocketklubb

8

Högantorp Krocketklubb

8

Carpe Croquetum

6

Borås Krocketsällskap

6

Trosa krocketklubb

6

Croquet Clubben Cuculidae

2

Karlstad Croquet

1

Bulls Croquet

© 2020   Created by Joi Elebo.   Drivs med tekniken bakom

Emblem  |  Rapportera en händelse  |  Användarvillkor