Svenska Krocketförbundet

Krocket spelas med klubba och klot

Resultatlistor från SM 2011

Resultat singel

1) Krister Ekholm (Frödinge Krocket)
2) Jonathan  Andersson (Borås Krocketsällskap)
3) Eje Elebo (Carpe Croquetum CC, Anderstorp)
4) Simon Vahlberg (Frödinge Krocket)
5) Mikael Agebjörn (Argus Croquet, Flohult)
6) Thomas C Ericsson (Argus Croquet, Vimmerby/Kisa)
7) Mats Håkansson (Valhalls KK, Göteborg)
8) Jan-Åke Lundberg (Tallhagens KK, Kalmar)
9) Joi Elebo (Carpe Croquetum, Göteborg)
10) Leif Palmqvist (Tallhagens KK, Kalmar)
11) Jessica Gold (Valhalls KK, Göteborg)
12) Simon Carlsson (Tant Emma KK, Nösslinge)
13) Olle Svensson (Valhalls KK, Göteborg)
14) Ulf Söderberg (Tant Emma KK, Lerum)
15) Stefan Nilsson (Borås KK)
16) Anders Moldin (Borås KK)
17) Kristofer Skogholm (Tant Emma, Göteborg)
18) Viktor Peterson (Valhalls KK, Göteborg)
19) Angelica Ekholm (Frödinge Krocket)
20) Regina Ekholm (Frödinge Krocket)
21) Christer Toorell (Högantorp KK, Jönköping)
22) Peter Jonsson (Borås KK)
23) Emelie Sandberg (Valhalls KK, Göteborg)
24) Tomas Rintala (Argus Croquet, Södra Vi)

Resultat dubbel

1) Simon Carlsson/Ulf Söderberg (Tante Emma KK)
2) Joi & Eje Elebo (Carpe Croquetum CC, Anderstorp)
3) Simon Vahlberg/Krister Ekholm (Frödinge KK)

Kompletteras så fort uppgifterna sammanställts

Resultat tvåklots-singel

1) Stefan Nilsson (Borås Krocketsällskap)
2) Eje Elebo (Carpe Croquetum CC Anderstorp)
3) Mikael Agebjörn (Argus Croquet, Vimmerby)
4) Kristoffer Skogholm (Tante Emma, Göteborg)
5) Joi Elebo  (Carpe Croquetum CC Anderstorp)
6) Ulf Söderberg (Tant Emma, Lerum)
7) Simon Carlsson (Tant Emma, Gällarp)
8) Jan-Åke Lundberg (Tallhagens KK, Kalmar)
9) Krister Ekholm (Frödinge Krocket)
10) Simon Vahlberg (Frödinge Krocket)
11) Thomas C Ericsson (Argus Croquet, Vimmerby)
12) Leif Palmqvist (Tallhagens KK, Kalmar)

Senast ändrad av Simon Carlsson Aug 8, 2011.

© 2019   Created by Simon Carlsson.   Drivs med tekniken bakom

Emblem  |  Rapportera en händelse  |  Användarvillkor